<!–more–>Najróżniejsze gry terenowe dla pracowników cieszą się coraz większą popularnością pośród różnego rodzaju firm. Właściciele tych firm dostrzegają bowiem zalety, jakie odnieść można organizując coś takiego. Dobrze przeprowadzona gra znacząco może wzmocnić pracownicze relacje, a jednocześnie rozszerzyć kompetencje potrzebne na wielu stanowiskach.
<br>
Niedawno temu z ze sporym rozmachem została zorganizowana przez znaną farmaceutyczną firmę gra szkoleniowa dla pracowników, jaką wiele osób uznało za największe wydarzenie tego typu. Udział w niej bowiem wzięli praktycznie wszyscy pracownicy firmy, co w sumie dało 450 osób. Dodatkowo całość była pod opieką prawie czterdziestu trenerów, jacy odpowiedzialni byli za zajęcia z zespołami graczy.
<br>
Część z tego trenerskiego zespołu stanowiła ekipa ze szkoleniowej firmy, ale większość kadra z koncernu farmaceutycznego. Przyjechali oni nieco wcześniej do hotelu, w jakim miało się to wszystko odbyć, i tam przeszli odpowiednie przeszkolenie. Tym sposobem bez żadnych problemów poradzili sobie ze swoimi zadaniami.
<br>
Bardzo ważnym trenerem był Prezes Zarządu, który na co dzień jest alpinistą z dużym doświadczeniem. Zdecydował się on wykorzystać swoje zainteresowania i pasję do tego, aby na podstawie wyprawy w góry przekazać innym uczestnikom dużo przydatnej wiedzy na temat kierowania zespołem ludzi, motywowania i rozwiązywania sporów. Nawiązał tym samym do zagadnień zespołowej pracy, tak przydatnej w praktycznie każdej firmie.
<br>
W czasie organizowanej gry wszystkich uczestników podzielono na 25 grup, które przez przez kilkanaście godzin zajmowały się wyznaczonym planem. Główny element gry stanowiły tak zwane społeczne eksperymenty, czyli nietypowe, wymagające odpowiedniego podejścia zadania, w których członkowie drużyn wykazać się musie zaufaniem, kreatywnością i zaufaniem.
<br>
Te eksperymenty były kończone dostarczeniem grupie tak zwanych kart problemowych, z jakimi ta musiała się dokładnie zaznajomić. Podczas analizowania wspomnianych kart tak naprawdę pracownicy oceniali własne poczynania nawiązaniu do pięciu najważniejszych kompetencji, co dało im możliwość odniesienia się do swoich codziennych zajęć.